Ostatnie prace przed połączeniem szpitali

W sobotę, 4 marca 2017 roku, Szpital Wojewódzki i Szpital Zdunowo oficjalnie staną się jedną, skonsolidowaną placówką. W piątek (3 marca) dyrekcja połączonych placówek spotkała się z ordynatorami i kierownikami jednostek w Zdunowie.

IMG_4851

Szczegółowe informacje o nadchodzących wydarzeniach przekazała Małgorzata Usielska, dyrektor połączonego Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego  oraz Marek Sell, dyrektor ds. lecznictwa w placówce.

Dyrektor Usielska zaprezentowała nową strukturę organizacyjną szpitala i przedstawiła osoby, które w nowej strukturze będą nadzorować pracę jednostki. Podkreśliła również, że zmiany, które nastąpią 4 marca nie będą miały wpływu na pracę lekarzy i pielęgniarek

– Umowy i zlecenia się nie zmieniają i wszyscy w poniedziałek normalnie przychodzimy do pracy. Obecnie finalizujemy wszystko to, co ustaliły przez ostatnie kilka miesięcy zespoły robocze ds. konsolidacji. Połączone są już umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – podkreśliła dyrektor Usielska.

– To jest niezwykle ważny moment w życiu tych szpitali i przygotowaliśmy się d0 tego bardzo dobrze – podkreślił Marek Sell.

Co istotne już o północy obowiązywać będą nowe pieczątki i recepty. Nastąpi również automatyczne połączenie systemu baz danych. W sposób automatyczny odbędzie się również zmiana nagłówków w wystawianych przez szpital dokumentach, m.in. w wypisach.